2023.01.27 godz. 10:58 Bytom, Śląskie

Przerwanie edukacji przedszkolnej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Generalnie chodzi o to, czy można w środku roku szkolnego przerwać edukację przedszkolną i zrezygnować z przedszkola. Czy muszę zapewnić dziecku ciągłość nauki i przenieść do innej placówki. Dziecko w lutym skończy 6 lat. Powodem jest zmiana miejsca zamieszkania.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2023 12:13

Tak, można przerwać wychowanie przedszkolne, które w wieku dziecka jest dobrowolne - w opisanej sytuacji dziecko nie jest objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Będzie nim objęte dopiero w roku szkolnym 2023/2024, skoro dopiero w lutym 2023 r. skończy 6 lat (art. 31 ust. 4 i 5 ustawy z 14.12.2016 r. - Prawo oświatowe).