2023.10.19 godz. 20:10 Wieluń, Łódzkie

złamanie kodeksu karnego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam interesuje mnie temat złamana art 280 kk. Mój brat przebywa w areszcie od miesiaca do 19 grudnia. Nigdy wcześniej nie był karany, on nie przyznaje sie do winy ponieważ to nie on ukradł portfel o który posądzony został wraz z kolegami. Wciąż prokuratura czeka na nagrania które przedstawią jak to faktycznie było ale nie ma dowodów jeszcze na to.Czy jeśli brat nigdy nie był karany musi faktycznie startować od lat 3? czy jest możliwosc i mozna miec nadzieje ze wyrok w takim przypadku ulegniie zawieszeniu ? bardzo prosze o odpowiedz, Jest to dla mnie ciezka sytuacja i nowa...Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 23:54

Nadzieje oczywiście można mieć, lecz wszystko zależy, poza faktem bycia niekaranym, od tego co się naprawdę wydarzyło, okoliczności, zgromadzonego materiału dowodowego. Za mało tu informacji by mówić o możliwościach, trzeba by najpierw zapoznać się ze sprawą

Zmodyfikowano dnia: 23 Paź 2023 00:16
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 22:11

280 kk to nie kradzież a rozbój. Czyn zagrożony karą od 2 lat. Jeśli czynu dokonano z użyciem niebezpiecznego narzędzia - wówczas kara rozpoczyna się od 3 lat. Przepisy przewidują tzw. wypadek mniejszej wagi - zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat. Nie znając okoliczności sprawy, nie sposób odnieść się do szans na złagodzenie kary lub uniewinnienie. Jeśli brat potrzebuje obrońcy, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)