2022.12.05 godz. 13:52 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Długi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ja i mój mąż mamy kilka osobnych kredytów. Pół roku temu postanowiliśmy wyjechać za granicę, początkowo mieliśmy zabezpieczenie na kontach, by spokojnie raty spłacane były w terminach. Niestety straciliśmy wszelkie oszczędności, dług rośnie, nie wiemy jak możemy wyjść z tego na prostą. Słyszałam o możliwości złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Przepraszam jeśli mylę zagadnienia, niestety nie obeznaję się w tym dziale. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Wiktoria Wojewoda

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2022 11:29

Dzień dobry, upadłość konsumencką ogłasza sąd, do którego należy złożyć wniosek. Można to zrobić samodzielnie bądź też zlecić sprawę kancelarii prawnej. Istotne jest, że wskazane postępowanie wymaga przygotowania potrzebnych dokumentów, ale przede wszystkim rzeczowego przemyślenia przesłanek upadłości przewidzianych przez prawo. Proszę pamiętać, że przeprowadzenie procedury upadłości konsumenckiej sprowadza się do częściowego lub pełnego oddłużenia konsumenta przy jednoczesnym zaspokojeniu roszczeń wierzycieli z posiadanego przez niego majątku.