2021.04.25 godz. 10:49 Ruda Śląska, Śląskie

Zrzekanie się spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ja z takim pytaniem. Mój ojciec od ponad 20 lat jest całkowicie pozbawiony władzy rodzicielskiej nigdy się mną przez te wszystkie lata nie interesował. Ja planuje założyć własną działalność gospodarczą i tutaj pojawia się pytanie czy jak zacznę zarabiać to będę zobowiązana pomagać mu finansowo? Na ten moment wiem, że mój ojciec ma ogromne długi, których ja nie zamierzam spłacać. Stąd moje drugie pytanie czy mój ojciec musi być obecny przy zrzekaniu się u Notariusza spadku i długów po nim jeszcze za życia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2021 11:58

Dzień dobry, ojciec może pozwać Panią o alimenty, jednakże biorąc pod uwagę okoliczności, które Pani przedstawiła, są podstawy do oddalenia takiego powództwa. Co do drugiego pytania tak, gdyż jest to umowa dwustronna. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)