2021.04.13 godz. 11:17 Żółwin, Mazowieckie

Ogłoszenie o upadłości konsumenckiej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jakie są szanse na rozpatrzenie sprawy pozytywnie w przypadku, gdy osoba zaczynając od 1 kredytu w pakowała się w pętle kredytową coraz bardziej popadając w długi, ratując się kolejnymi kredytami w bankach i chwilówkach, żeby spłacić poprzednie? Banki już wypowiadają umowy i karzą opłacić całą kwotę kredytu. Zadłużeń już ma około 70 000tys. Proszę o podpowiedź, chłopak jest młody i naiwny, uważam że wykorzystano to żeby zarobić nie patrząc czy jest wypłacalny, stres i bezsilność niszczą jego zdrowie psychiczne i fizyczne, czy ktoś wyszedł z takiej sytuacji? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2021 23:42

Dzień dobry, nowelizacja prawa upadłościowego z marca 2020 roku uprościła procedurę i umożliwiła oddłużenie wielu osobom. Oczywiście każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie dlatego zachęcam do skorzystania z usług radcy prawnego lub adwokata celem przeanalizowana konkretnej sprawy. Upadłość wiąże się z określoną procedurą dlatego pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest niezbędna. Z poważaniem Paweł Kujawa