2024.09.20 godz. 11:15 Skierniewice, Łódzkie

Zgoda prokuratora na wgląd do akt.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jako przedstawiciel ustawowy małoletniej pokrzywdzonej dostałam zgodę prokuratora na wgląd do akt sprawy (sprawa karna). Z informacji z prokuratury wynika, że akta znajdują się na komendzie. Moje pytania są następujące: Czy teraz mam czekać na informację z komendy o terminie umożliwienia mi wglądu do akt i w jaki sposób taka informacja może zostać przekazana? Jak długo oczekuję się na taką informację? Czy ewentualnie mogę sama zgłosić się na komendę że zgodą prokuratora, chociaż nie znam nazwiska osoby prowadzącej postępowanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2024 12:18

Dzień dobry, proszę się zgłosić. Najczęściej przez sekretariat da się ustalić kto prowadzi postępowanie poprzez podanie sygnatury akt sprawy i następnie z tą osobą można ustalić termin. Prowadzący postępowanie powinien otrzymać zgodę Prokuratora, ewentualnie proszę się powołać na tę okoliczność przy umawianiu terminu. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)