2022.04.20 godz. 12:30 Rawicz, Wielkopolskie

Jazda autem bez uprawnien

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jechałem samochodem bez uprawnień i zatrzymała mnie policja, sprawe zgłosili do sądu. Jak długo czeka się w takiej sytuacji na sprawę i czy wymaga ona procesu i stawienia się do sądu na rozprawę czy sąd automatycznie wymierza karę i wysyłają ją?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2022 21:10

Z dużym prawdopodobieństwem sprawa zakończy się wyrokiem nakazowym. Jeśli nie będzie się Pan odwoływał od takiego wyroku to proces się nie odbędzie.