2020.10.29 godz. 00:29 Poznań, Wielkopolskie

Groźby. Obraza słowne.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jeden z Gości w restauracji wyzywał mnie jako Kierownika Zmiany, obrażał mnie i pracowników, groził rozprawą fizyczną wszystkim nam pracownikom. Numer rejestracyjny pojazdu Gościa był nagrany na monitoringu restauracyjnym. Czy można w jakiś sposób ukarać nie życzliwego Gościa zgodnie z prawem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Paź 2020 13:12

Dzień dobry, można złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 190 kk tj. groźba karalna. Znieważenie natomiast jest ścigane z oskarżenia prywatnego. Mówi o tym art. 216 kk. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)