2019.06.13 godz. 15:19 Świdnica, Dolnośląskie

Świadczenie rehabilitacyjne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jedną komisję ZUS miałam ale mi nie przyznano. Odwolalam się i przyszło na kolejne badanie i tu mam problem bo wypada w długi weekend dzień po Bożym ciele. Ja w tym czasie będę nad morzem. Wcześniej zaplanowane było i opłacone. Co zrobić żeby przełożyć termin termin badania ZUS? Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marzena Piwnicka

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2019 14:42

Jedyne co w tej sytuacji może Pani zrobić to złożyć do ZUS wniosek o przełożenie wizyty, wraz z załączonym dowodem rezerwacji i opłaty za rezerwację wyjazdu. Przy tym trzeba pamiętać, że niestawiennictwo na pierwszym terminie badania, o ile spowodowane zostało ważnymi przyczynami, nie powoduje odmowy dalszego postępowania. ZUS wyznacza drugi termin i wówczas dopiero brak stawiennictwa skutkuje odstąpieniem organu od dalszego postępowania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)