2019.12.10 godz. 13:37 Klucze, Małopolskie

Czy mam obowiązek rejestracji do BDO

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jednoosobowa działalność gospodarcza. Nie mam opakowań natomiast zużywam toner do drukarki w celu normalnej działalności biurowej. Czy posiadanie zuzytego tonoru budzi obowiązek rejestracji do BDO?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:55

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo odpowiedź brzmi NIE. Wytwarzanie odpadów w takim zakresie nie wymaga wpisu do BDO, Jeśli wytwarza się odpady tożsame z odpadami komunalnymi i razem z nimi oddaje. W celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)