2021.05.04 godz. 12:13 Katowice, Śląskie

Prawo rodzinne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jeśli kobieta jest w trakcie rozwodu z mężem a mają dziecko i matka dziecka zwiąże się z osobą tej samej płci, która ma przejść operację zmiany płci (na mężczyznę) i dziecko lepiej się czuję, lepiej się dogaduje i ma większą więź z partnerką matki niz z ojcem to czy ojciec dziecka może tylko z tego powodu odebrać matce dziecko?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2021 20:00

Witam serdecznie, pozbawienie opieki nad dzieckiem wymaga istnienia ważkich przyczyn i musi dotyczyć zaniedbywania tego dziecka lub sytuacji, które zagrażają ogólnie pojętemu dobru dziecka. Tak więc odebranie matce dziecka tylko ze względu na jej orientację seksualną nie jest możliwe, trzeba wykazać że nowa partnerka matki lub wejście przez matkę w nowy jakikolwiek związek w jakikolwiek sposób zagraża dobru dziecka. Pozdrawiam serdecznie