2022.11.10 godz. 13:39 Kalisz, Wielkopolskie

Zajęcie 500+

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jeśli miałam na koncie na minusie a wpłynął zasiłek 500+ i saldo konta się wyzdrowiało czy bank ma obowiązek zwrócić pieniądze dzieci?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 10:16

Dzień dobry, wszystko zależy z czego wynikało saldo ujemne. Zajęciu komorniczemu nie podlega świadczenie wypłacane w ramach programu 500 plus. Inna sytuacja nastąpi gdyby w koncie był zaciągnięty kredyt tzw. debet.