2022.02.04 godz. 18:53 Legnica, Dolnośląskie

spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jesli mozna to poproszę o informacje na temat spadku po nieżyjących rodzicach (dom). Rodzice mieli czworo dzieci .Dwoje dzieci juz nie żyje. Jedno ze zmarłych nie miało małżonka ani dzieci. Drugie w chwili śmierci było po rozwodzie ,ale ma troje dzieci . Prosze o info w jakim wymiarze przypada spadek dla każdego ze spadkobierców . Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 17:28

Dzień dobry! Jeśli w zaprezentowanym stanie faktycznym nie zostały sporządzone testamenty to spadkobranie po zmarłych rodzicach i uwzględnieniu śmierci jednego dziecka przed śmiercią rodziców obejmuje podział majątku rodziców na trójkę dzieci (po 1/3), z tym że w miejsce zmarłego i rozwiedzionego dziecka wchodzą jego dzieci (wnukowie właścicieli domu), których udziały wynosić będą po 1/9 całości spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)