2024.04.24 godz. 07:20 Kraków, Małopolskie

Wysokość etatu a liczenie lat pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jeśli pracuje na poł etatu jak liczone są lata pracy do emerytury. Po przepracowaniu przykładowego roku mam liczone ,pół roku czy cały i jak pół etatu wpływa na przyszłą emeryturę. Bardzo proszę o odp ;)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2024 10:51

Dzień dobry To zależy kiedy nastąpiło zatrudnienie. Jeżeli po 14 listopada 1991 r., to praca na 1/2 czy 1/4 etatu, jest traktowana jako pełen okres składkowy, czyli tak jakby był cały etat. Dodatkowo, dla osób urodzonych od 1 stycznia 1949 r. do nabycia prawa do emerytury istotny jest tylko wiek danej osoby. Na wysokość emerytury będą miały wpływ odprowadzane składki przez pracodawcę. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)