2021.12.31 godz. 10:41 Biały Bór, Zachodniopomorskie

Komornik zajął pensje.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jestem obecnie na macierzyńskim, wychowuje sama dwójkę dzieci. (6 lat i 3 miesiące) . Posiadam umowę o pracę. Moje wynagrodzenie to najniższa krojowa (80% z niej jako,że jestem na macierzyńskim),pomniejszona o to co zabierze komornik. Dziś z konta komornik zajął mi całe wynagrodzenie. Zostałam bez środków do życia. Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2022 11:02

Dzień dobry, bardzo przykra sytuacja. Musiałaby Pani jak najszybciej wystąpić do komornika z wnioskiem o zwolnienie zajętych kwot, wskazując w uzasadnieniu na swoją trudną sytuację materialną. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)