2020.04.16 godz. 17:26 Kutno, Łódzkie

Urlop macierzyński i wychowawczy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem obecnie zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do końca marca 2021r. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim w związku z tym iz jestem w 2 mcu ciąży oraz mając wiedzę iż umowa ta nie zostanie przedłużona mam pytanie ile czasu będzie przysługiwał urlopnmaciezynski oraz czy będę miała prawo do urlopu wychowawczego?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Kwi 2020 23:04

W opisanej sytuacji przysługiwać będzie Pani urlop macierzyński i rodzicielski przez łączne 52 tygodnie. Po rozwiązaniu umowy wskutek upływu terminu, na który została zawarta, wypłatę świadczeń będzie kontynuował ZUS. Prawo do urlopu wychowawczego nie będzie Pani przysługiwało, ponieważ dotyczy on wyłącznie pracowników, a Pani po zakończeniu urlopu rodzicielskiego nie będzie już pracownikiem. W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Z wyrazami szacunku. Wojciech Górny. Radca prawny.