2022.05.10 godz. 18:56 Żywiec, Śląskie

Kiedy mogę spodziewać się wpłaty?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem osobą poszkodowaną i posiadam list z Sądu Rejonowego, wyrok jest prawomocny, a pozwanemu nałożono obwiązek naprawienia szkody. Powinien mi zwrócić ukradzioną kwotę poprzez olx na wartość 600 zł. Jak odzyskać te pieniądze jeżeli mam prawomocny wyrok? Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2022 11:05

Proszę złożyć wniosek o nadanie klauzuli wykonalności na wyrok a potem złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji.