2021.07.26 godz. 13:13 Nowy Sącz, Małopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Jestem po rozwodzie z orzeczeniem o mojej winie. Mialem utrudnione kontakty z dziecmi i chciałem aby rozwod przeszedł szybko i w miare bezbolesnie dlatego zgodziłem się na orzecznei o mojej winie. Zarabiam 2600 zl z czego alimenty mam zasadzone 1400 zł. Wiec dostaje 1200 zł na zycie a biorąc pod uwage ze wynajmuje mieszkanie oplaty osttanie 1, 5 roku pozyczam wiecznie od rodziny i znajomych. Była zona chce do tego teraz alimanty na sb. A ja jestem obecnie po 3 probach samobojczych do tego mam depresje przez to wszytko. Jak uniknąc płacenia na nią skoro sam sb nie jestem w stanie utrzy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2021 18:35

Dzień dobry! Proszę o informację, co to znaczy: "Była zona chce do tego teraz alimenty na sb"? sprawa z powództwa byłej żony jest już w sądzie, czy też póki co są to jedynie rozmowy? Byłej żonie przysługuje takie roszczenie, jeśli rozwód został orzeczony z Pańskiej winy, jednakże powinna w tym zakresie wykazać swój niedostatek w związku z rozwiązaniem małżeństwa. Jeśli chodzi o wysokość alimentów na dzieci to w każdym czasie może Pan złożyć pozew o ich obniżenie, jednak trzeba tutaj wykazać, iż ze względu na Pańską sytuację zawodowo - materialną nie jest Pan w stanie łożyć alimentów