2022.05.28 godz. 18:51 Radom, Mazowieckie

Rozwód a majątek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem prawie na granicy rozwodu Żona jakiś czas temu popsuło się między nami. Do tego dotarłem do informacji że ma kogoś od kilku m-ca, nie posiadam dowodów na zdradę mam bilingi z tego okresu oraz SMS jednoznaczne że była to relacja nie koleżenska . Posiadamy dom który stoi prawnie na Żone ale posiadamy wspólny kredyt hipoteczny. Czy mogę zadać połowy majątku na spłatę zobowiązania? Nie mamy dzieci. Dziękuję czekaj ma odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2022 11:03

Dom jest żony. Może Pan żądać połowy nakładów poniesionych na wybudowanie nieruchomości. Kredytem sąd się nie zajmuje.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)