2021.08.24 godz. 11:27 Zduńska Wola, Łódzkie

Jak rozwiązać sytuację z alimentami ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Jestem rozwiedziony z była żona posiadamy córkę która wyrokiem sądu mieszka z matką , ja mam zasądzone alimenty na dziecko które regularnie płacę . Oboje posiadamy równe prawa rodzicielskie . W ostatnich dnia moja była żona poinformowała mnie iż zamierza wyjechać zarobkowo za granicę na kilka lub kilkanaście miesięcy i chciał by by w tym czasie córka zamieszkał ze mną. Nie jest to dla mnie problem ale zastanawiam się jak w takiej sytuacji rozwiązać problem płacenia alimentów ? Pozdrawiam Daniel

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 11:58

Szanowny Panie, przede wszystkim powinien Pan uregulować jak najszybciej kwestię płacenia alimentów ze swoją byłą żoną. Jeżeli żona dobrowolnie zgodzi się na uchylenie obowiązku alimentacyjnego proponuję udać się do mediatora i zawrzeć stosowną ugodę. Mediator przedłoży zawartą ugodę sądowi do zatwierdzenia. Jeżeli, Pana była żona nie wyrazi zgody na zawarcie ugody przed mediatorem pozostaje Panu droga sądowa. Niestety wielokrotnie w swojej praktyce spotkałem się z nadużywanie uprawnień przez matki.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)