2021.06.25 godz. 11:42 Lębork, Pomorskie

Witam. Jestem sprawca bezkolizyjnego wypadku komunikacyjnego.

Wyjaśnienie sytuacji

Jechałem motocyklem bez uprawnień A2, posiadam prawo jazdy kategorii B, również Am, przewrocilem się, złamałem nogę, na miejscu zdarzenia znalazła się policja i karetka, która eskortowala mnie do szpitala, nikomu oprócz mnie nie stała się krzywda, żaden pojazd, ani żadna osoba nie ucierpiała, jaką grozi mi kara i w jaki sposób mogę się bronić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2021 16:58

W takiej sytuacji, jeżeli tylko poruszał się Pan pojazdem bez posiadanych uprawnień to grozi Panu odpowiedzialność z art. 94 kodeksu wykroczeń, za co grozi albo mandat 500 złotych, albo jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu to grzywna w wysokości od 50 do 5000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Pozdrawiam