2020.03.20 godz. 08:20 Katowice, Śląskie

L4, wynagrodzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Jestem w ciąży. I mam pytanie odnośnie wypłacania l4. Przez 1 miesiąc płaci pracodawca. Później ZUS. Sprawa wygląda tak, że na umowie mam kwotę 2600 brutto (w rzeczywistości takie pieniądze otrzymuję) ZUS. Świadczenie będzie obliczał od kwoty na umowie czyli 2600 brutto, więc będę sporo stratna. Czy mogę egzekwować od pracodawcy dopłaty różnicy? Dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 09:44

Wysokość wynagrodzenia chorobowego, a następnie zasiłku chorobowego w okresie ciąży wynosi 100% podstawy wymiaru. Jaką różnicę chce Pani od pracodawcy wyegzekwować? Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)