2023.08.30 godz. 10:21 Kwidzyn, Pomorskie

Wypowiedzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Jestem w trakcie 3 miesięcznego wypowiedzenia w pracy( dodam, że korzystam nadal z urlopu wychowawczego), w której pracowałam 9 lat. Od 1 września podpisuje z nowym pracodawcą umowę(zlecenie) Czy jest jakaś możliwość, by z poprzedniej pracy dostawać wynagrodzenie za te 3 miesiące na wypowiedzeniu ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 11:05

Urlop wychowawczy jest bezpłatny. W zależności od okoliczności rozwiązania stosunku pracy (kto złożył wypowiedzenie), być może ma Pani prawo do odprawy.