2022.05.18 godz. 18:15 Chotyłów, Lubelskie

Własność połowy domu z siostrą

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jestem współwłaścicielem domu rodzinnego z dwiema siostrami. Jedną mieszka na górze domu a druga na tej samej działce w odremontowanym budynku gospodarczym. Ja zajmuję tylko jeden pokój. Planuje się wyprowadzić. Mieszkają z nami również rodzice. Ze względu na brak dogadywania się czy mogę zarzadac spłaty za moją czesc w zamian za wyprowadzkę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 17:44

Może Pan, ale pozostali współwłaściciele nie muszą się zgodzić. Proponuję zniesienie współwłasności nieruchomości.

Zmodyfikowano dnia: 20 Maj 2022 17:44