2019.12.22 godz. 21:29 Piaseczno, Mazowieckie

Jak udowodnić kazirodztwo?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem wychowawcą chłopca(16 lat), który prawdopodobnie jest "owocem" stosunku kazirodczego. Chłopiec chodzi do szkoły specjalnej, jego matka też jest absolwentka tej szkoły. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, chłopiec opowiada o różnych niewłaściwych zachowaniach "dziadka", matka na pytanie kto jest ojcem, odpowiada, że to długa historia więc nie chce o tym mówić. Pojechałam z pedagog do ich domu i zastałysmy sytuację, kiedy to matka chłopca ścieliła jedyne widoczne łóżko w ich domu. Nie wiadomo kto z kim śpi, otrzymałyśmy sprzeczne informacje. Proszę o informację, jak możemy pomóc?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2019 23:26

Witam, zawsze można zainteresować sprawą opiekę społeczną, aczkolwiek zalecałabym ostrożność.