2022.04.26 godz. 17:20 Kalisz, Wielkopolskie

komornik

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. jestem zadluzony, mam paru komornikow, kwota zadluzenia tookolo 50000. Pracuje ale zarabiam minimalna krajowa, piniadze wplywaja na konto i z konta jeden z komornikow zabiera jakies 200 - 300 zl, Mam takie pytania, czy z pesji ktora wplywa na konto komornik moze mi zabierac mimo ze mam minimalna krajowa ? Poza pensja nic innego na konto nie wplywa. I drugie pytanie, mieszkam z partnerka, czy komornik moze mi zabrac rzeczy z domu, dodam ze mam tylko meble, stol, dywan, fotele, wersalke, no i kuchnie, lodowke, pralke takie normalne rzeczy do codziennego uzytku. Sa to rzeczy nie nowe .Pozatym sa tez rzeczy mojej partnerki ktora jak zamieszkalismy razem to je przywiazla TV , jej laptop, czy fotele. Czy komornik moze zabrac jej rzeczy , jej wlasnosc ? Prosze o odpowiedz na moje pytania. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 11:27

Komornik może zabrać z konta bankowego kwotę przekraczającą 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Niektóre przedmioty nie podlegają egzekucji (lodówka, pralka, odkurzacz, piekarnik lub kuchenka mikrofalowa, płyta grzewcza służąca podgrzewaniu i przygotowywaniu posiłków). Inne przedmioty - w zależności od ich wartości - mogą zostać zajęte przez komornika. Rzeczy partnerki nie mogą zostać zajęte.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)