2020.01.13 godz. 11:58 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Zmiana lokalizacji firmy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jestem zatrudniony na umowę o prace na czas nieokreślony. Pracuje w firmie 6 lat i kilka miesięcy. Firma zmienia lokalizacje, został jej wypowiedziana umowa najmu terenu. Musimy przenieść całą firmę do końca maja 2020 roku, niektóre stanowiska i osoby już pracują w nowej lokalizacji, oddalonej o 9km, ja jeszcze nie. Czy jeśli nie chcę podjąć pracy w nowej lokalizacji należy mi się odprawa? Jeśli tak, to w jakim wymiarze od czego to zależy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2020 12:19

A w jaki sposób w Pana umowie o pracę jest określone miejsce pracy? Bo od tego zależy, czy w przypadku tej zmiany konieczne będzie wypowiedzenie zmieniające ze strony pracodawcy czy też miejsce pracy jest określone na tyle szeroko, że pracodawca może w sposób jednostronny polecić wykonywanie pracy w innym miejscu. W razie nieprzyjęcia nowych warunków pracy wypowiedzenie zmieniające przekształca się w ostateczne i prowadzi do rozwiązania stosunku pracy