2024.04.04 godz. 09:36 Lublin, Lubelskie

Zachuwek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jestem że wsi. Mój brat ma przepisana całą gospodarkę na siebie. Ja nie mam nic tylko zachuwek (stary dom rodzinny) podobno. Mój brat ma zone i wspólność majątkową. Czy ona ma jakieś prawa do mojego zachuwku? Czy w razie potrzeby np. Projektu unijnego (remont tego domu) zgoda brata jest niewystarczająca i podpis jego żony będzie wymagany? Ona się nie zgadza.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Kwi 2024 12:55

Dzień dobry Żeby odpowiedzieć na pytanie, trzeba by zapoznać się z dokumentem, z którego wynika ów "zachuwek" i prawo do niego. Z wyrazami szacunku