2020.03.25 godz. 12:42 Katowice, Śląskie

Witam,kiedy wkracza komornik do sciagniecie dlugu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostalam od komornika nakaz zaplaty wraz z kosztami komorniczymi. Nie otrzymalam uprzednio informacji od adwokata wierzycielki o jakimkolwiek zadluzeniu i terminie splaty. Czy adwokat wierzycielki postapil etycznie,nie wysylajac do mnie zawiadomienia o dlugu, podajac do komornika ,narazajac mnie na koszty komornicze. Jest to sprawa z 2014r, dlud wynosil170zl. koszty komornicze 177zl..Prosze o odpowiedz.Dziekuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2020 18:27

a dlaczego adwokat wierzycielki miałby informować Panią o jakimkolwiek zadłużeniu i terminie spłaty? Skoro został wystawiony nakaz zapłaty, to sprawa wcześniej musiała być w sądzie, gdyż tam wystawiono nakaz zapłaty. Sąd wysyła wystawiony nakaz zapłaty do dłużnika i jest możliwość odwołania się od nakazu. Jeżeli nie było odwołania to sprawa trafiła do komornika.