2019.08.12 godz. 12:41 Gdynia, Pomorskie

Kiedy można odmówić zwrotu kaucji?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, kilka dni temu dom studencki odmówił mi zwrotu kaucji z powodu rzekomego bałaganu w trakcie roku akademickiego oraz tego, że przed wyjazdem w koszu został worek śmieci, a sprzęty takie jak zlew czy lodówka nie zostały wyszorowane, określono je jako "brudne". Stwierdzający powyższe protokół spisano w 10 dni po naszej wyprowadzce. Czy dom studencki ma prawo do zatrzymania kaucji z przytoczonych powodów i na podstawie wspomnianego protokołu? Jakie kroki Państwo zalecają? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2019 13:17

Dzień dobry, warto wystosować formalne wezwanie do zapłaty z żądaniem zwrotu kaucji. Czy protokół był przez Pana podpisany? Warto również przeanalizować zapisy umowy, która łączyła Pana z domem studneckim. Pozdrawiam MP