2022.06.08 godz. 21:19 Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Spadek po dziadkach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Kilka dni temu zmarła mojaj babcia. Dziadek zmarł kilka lat temu. Mieli 4 dzieci. Byli w posiadaniu domu z działką, nie było spisanego Testamentu. Mój tata ( ich syn) zmarł 3 lata temu, czy wobec tego spadek "przechodzi" na mnie z siostrą ? Jeśli tak, to czy i jakie dokumenty gdzie trzeba zglosic ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 23:31

Dzień dobry. Po dziadku dziedziczy Pani tata (z rodzeństwem i zmarłą babcią). Pani z siostrą dziedziczy zaś po tacie. Po babci dziedziczy Pani z siostrą oraz rodzeństwo Pani zmarłego taty. Do przeprowadzenia: 1. stwierdzenie nabycia spadku po dziadku, 2. stwierdzenie nabycia spadku po tacie, 3. stwierdzenie nabycia spadku po babci, 4. dział spadku po babci, dziadku i tacie, a nadto cześć sądów uważa za konieczny podział majątku babci i dziadka.