2023.12.12 godz. 20:35 Poznań, Wielkopolskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Kilka lat temu rodzice mojego męża przepisali na niego ziemię ( akt darowizny u notariusza) na której wybudowaliśmy dom. W akcie notarialnym jest informacja, że w momencie podpisywania aktu mój mąż ma żonę i nie mamy rozdzielności majątkowej. Darowizna zrobiona była tylko na mojego męża, bez mojego udziału, ja dowiedziałam się o tym już po podpisaniu dokumentu. Chciałabym wiedzieć, czy dom, który stoi na darowanej ziemi jest również moja własnością i czy mam do niego jakieś prawo?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2023 10:48

Jeśli dom został wybudowany już w trakcie małżeństwa (i obowiązującego ustroju wspólności majątkowej) oraz ze środków pochodzących z Państwa gospodarstwa (wspólności majątkowej), to wchodzi on do małżeńskiej wspólności majątkowej i stanowi majątek wspólny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)