2024.06.24 godz. 12:47 Wrocław, Dolnośląskie

dziedziczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Kilka lat temu za namową mamy notarialnie zrzekłem się możliwości dziedziczenia po mamie na rzecz siostry (nie pamiętam czy to tak było sformułowane), sytuacja od tego czasu uległa zmianie ale mama nie chce nawet słyszeć aby zmienić czy też wycofać ten akt, czy ja, samodzielnie mam możliwość jakiegoś działania aby to zmienić. pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 14:36

Nie. Umowa o zrzeczeniu się dziedziczenia zawierana jest pomiędzy przyszłym spadkodawcą i przyszłym spadkobiercą. Na obecnym etapie jedna ze ztron może złożyć oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych złożonego oświadczenia woli, ale jeśli druga strona nie zgadza się z tym oświadczeniem (np przyszły spadkodawca), konieczne będzie rozstrzygnięcie sporu przez sąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)