2023.10.20 godz. 08:22 Płońsk, Mazowieckie

Witam, kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, mam problem.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, około 3 miesiące temu zakupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, w starym budownictwie, w bloku z wielkiej płyty. Włożyłem w remont mieszania 80000 zł. Mieszkanie kupiłem w lipcu. Teraz gdy nadeszły chłodniejsze dni, okazało się że w mieszkaniu pomimo włączonego na full ogrzewania jest zimno. Wezwałem fachowca, który stwierdził że wszystkiemu winne są źle osadzone w murach okna. Stwierdził że jedynym sposobem jest wymiana okien na nowe. Są to jednak wysokie koszta. Dlatego proszę o pomoc i doradzenie co w takim wypadku mogę zrobić. Czy mam prawo do odszkodowania lub odstąpienia od umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2023 09:21

dzień dobry, istnieje opcja uzyskania obniżenia ceny mieszkania z uwagi na ukrytą wadę. Jednak sprawa wymaga analizy. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl