2021.11.27 godz. 08:58 Puławy, Lubelskie

Nowe auto z wadą fabryczną

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Kupiłem nowe auto z salonu miesiąc temu. Auto spala za dużo benzyny i wpada w wibracje silnik. Głośno ,,warczy,,. Dzisiaj byłem u dilera i została zdiagnozowana wada fabryczna w postaci uszkodzonego koła zamachowego. Brak części do zamówienia i wskazania konkretnej daty naprawy. Winien Covid. Wymiana będzie polegać na demontażu między innymi skrzyni biegów. Boję się że to lawina i zbyt duża ingerencja w nowe auto! Zostałem odesłany do domu tym autem gdyż mistrz stacji stwierdził ,,do czasu naprawy jak nie będę szaleć powinno być dobrze i nic więcej się nie stanie,,. Czy warto rozpoczyn

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2021 16:09

Powinien Pan sprzedawcy złożyć pisemne żądanie w którym może się Pan domagać: - obniżenia ceny, albo - wymiany samochodu na nowy bez wady albo - naprawy samochodu (usunięcia wady) albo - może Pan odstąpić od umowy sprzedaży i zażądać zwrotu zapłaconej ceny za samochód.