2020.06.27 godz. 01:05 Sosnowiec, Śląskie

czy opiekun prawny moze mi zabronic ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam 16 lat i znajduje sie w rodzinie zastepczej, moje pytanie brzmi, czy moj opiekun prawny moze zabronic mi pracy ? Na forach internetowych znajduje rozne odpowiedzi wiec chcialbym zapytac eksperta, dziekuje serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Angelika Wojciechowska -Związek

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2020 15:36

Dzień dobry, zgoda Pana/Pani przedstawiciela ustawowego nie jest wymagana, ponieważ ukończył/a Pan/Pani 16 lat i w rozumieniu przepisów prawa pracy jest Pan/Pani młodocianym. Jeśli jest Pan/Pani zainteresowana pracą zachęcam do zapoznania się z Działem IX przepisów prawa pracy - Zatrudnianie młodocianych. Znajduje się tam opis: warunków zatrudnienia, zawierania i rozwiązywania umów, urlopy oraz inne istotne zagadnienia.