2021.06.03 godz. 23:20 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Witam. Mam 17 lat i chciałbym zacząć z ecomerce jednak jest jeden problem. Czy jest możliwość sprzedawania na olx czy allegro bez posiadania firmy?

Wyjaśnienie sytuacji

Słyszałem że można zarabiać do 800zł ale nie znam się więc prosze o porade jak to wygląda prawnie. Mam konto w banku dla młodych i czy mógłbym przelewać zebrane środki na te konto czy na konto rodzica. A jeśli nie dałoby się tak zrobić to moge założyć firme na rodzica?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 15:27

W zależności od przedmiotu prowadzonej działalności należy dojść do kompromisowych ustaleń w zakresie działań indywidualnych w ramach e-commerce. Najskuteczniejszą formą jest zawiązanie współpracy w ramach odpowiedzialności prawnej w pełni opartej o porozumienie zawarte w formie pisemnej (najlepiej korzystać z wsparcia prawnika - radcy prawnego). Najlepiej zgłosić wszelkie działania we właściwych rejestrach prowadzonych dla działalności e-commerce i nie bagatelizować spraw związanych z prowadzoną księgowością, kwestiami formalno-prawnymi, opodatkowaniem.