2020.10.26 godz. 11:32 Krotoszyn, Wielkopolskie

Alimenty od rodziców.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam 18lat od 10 roku życia mieszkałem z mamą, tata się wyprowadził z domu. Dwa dni temu skończyłem 18 lat i mama wyrzuciła mnie z domu, spakowała mnie i powiedziała, że mam pójść mieszkać do taty. Tata założył nową rodzinę i nie czuje się u niego komfortowo. W planach miałem wyprowadzenie się od mamy, ponieważ często się kłóciliśmy ale nie myślałem, że sama mnie wyrzuci. Mam pytanie odnośnie alimentów, mam zamiar się nadal uczyć i prawdopodobnie pójdę na studia, jak wygląda sytuacja z alimentami od mamy jaka kwotę musiałaby na mnie płacić? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 13:54

Wszystko zależy od tego jakie wykaże Pan potrzeby, tj. jakie są Pana comiesięczne wydatki i czy ewentualnie posiada Pan jakieś dochody. Sąd będzie badał powyższe okoliczności, kwestia też jakie są możliwości majątkowe Pana mamy, czy pracuje itp. Co do zasady, Sądy rzadko orzekają alimenty poniżej kwoty 500 zł.