2022.10.21 godz. 15:26 Starachowice, Świętokrzyskie

Prawa do dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam 22 lata, mój partner również. Jesteśmy od 3 lat w związku nieformalnym, a od 5 miesięcy jesteśmy rodzicami. Problem tkwi w tym, że od półtora miesiąca mieszkamy osobno. Przerwa wyszła z mojej strony, ponieważ partner otwarcie przyznał fakt, że nie poczuwa się do roli ojca, nie pomagał mi w żaden sposób kiedy razem mieszkaliśmy. Teraz wynajął mieszkanie, chce wziąć nas do siebie mówi o swojej poprawie w stosunku do mnie jak i do dziecka, ale osobiście nie widzę poprawy z jego strony. Coraz częściej dostrzegam, że partner dużo mówi, ale nie robi nic. Rzuca słowa na wiatr bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. Moje pytanie brzmi, jak to wygląda z alimentami na córkę (jeśli juz doszłoby do takiej sytuacji) oraz z prawami do widywania dziecka? Dodam, że jestem w posiadaniu nagrania i wiadomości tekstowych od partnera, w których przyznaje się, że nie poczuwa się do roli ojca i nie chce uczestniczyć w życiu dziecka. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 13:37

Należy w takiej sytuacji jak najszybciej uregulować kwestie alimentów, władzy rodzicielskiej i prawa do kontaktów z dzieckiem oraz stałego miejsca pobytu dziecka. W razie problemów zapraszam priv. Pozdrawiam adw. Maciej Tokarski
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)