2023.09.05 godz. 20:50 Bełchatów, Łódzkie

Ugryzienie przez psa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam 28 lat. Przed wejściem do sklepu ugryzł mnie pies który był na smyczy ale bez kagańca. Miałam dwie rany szarpane na udzie. Zostały mi blizny i tkliwość w tym miejscu. Leczę się na nerwicę lękowa która nasiliła się po tej sytuacji. Jaka kwotę zadośćuczynienia mogę żądać od właściciela psa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2023 12:59

Szanowna Pani, kwota zadośćuczynienia powinna być odpowiednia do rozmiaru i charakteru krzywdy, jakiej doznał poszkodowany i nie może prowadzić do bezpodstawnego wzbogacenia osoby uprawnionej.