2024.04.09 godz. 08:23 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Oszustwo internetowe

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam bardzo duży problem i proszę o porady co w takiej sytuacji zrobić. Znalazłam ofertę dodatkowej pracy i już tego samego dnia odezwała się do mnie Pani przez watshap że praca polega tylko na klikaniu w produkty że niby są jakieś dobre i za każdy otrzymujesz parę złotych jako nagrodę, ale po pierwszej wypłacie jak wyplacilam pierwsze pieniądze z tego konta, to po dalszym klikaniu w tyle produkty miałam saldo ujemne i Pani która cały czas była ze mną w kontakcie powiedziała że muszę dopłacić ze swoich a później po wykonaniu wszystkich zadań na jeden dzień odzyskam te pieniądze i głupia byłam ale to zrobiłam to była kwota około 10000 zł Dalej wykonałam kilka zadań a tu raptownie że znowu jestem na minusie i teraz 18 tysięcy. Więc zaczęłam szukać informacji o ich firmie nic nie znalazłam oprócz tej strony na której się zarejestrowałam a jak wpisywałam w google to za każdym razem wyskakuje błąd. Ta Pani dalej się ze mną kontaktuje kiedy wpłacę te pieniądze na ich konto na tej stronie żeby dokończyc zadania i wypłacić prowizje. Jestem praktycznie pewna że została oszukana okazuje się że byłam bardzo głupia i dałam się nabrać. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? I czy jest szansa odzyskania swoich pieniędzy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Kwi 2024 18:43

Dzień dobry Jeżeli uważa Pani, że została oszukana, to najlepiej to zgłosić na Policję. Dobrze by było przeczytać dokładnie regulamin i umowę związane z tą pracą i ustalić na czym to oszustwo polegało, oraz zrobić zrzuty z ekranów. Z wyrazami szacunku