2020.06.29 godz. 17:52 Wrocław, Dolnośląskie

przedawnienie długu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam; Mam dłużnika, wyrok sądu - klauzula wykonalności - z 2015 roku. Komornik raz w roku jest w stanie ściągnąć drobną kwotę bo dłużnik to cwaniak. Pytanie: Czy skoro komornik mimo wszystko ściąga jakieś kwoty (raz w roku) to czy dług ten ulegnie przedawnieniu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2020 21:47

Witam serdecznie, przedawnienie nie biegnie w okresie trwania postępowania egzekucyjnego. Po jego prawomocnym zakończeniu (także w formie umorzenia) przedawnienie rozpocznie bieg na nowo. Pozdrawiam serdecznie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)