2022.09.26 godz. 18:30 Kępno, Wielkopolskie

PRZEPIS

Wyjaśnienie sytuacji

WITAM. MAM DOM PO MOICH DZIADKACH TYLKO ZE NIE BYŁO PRZEPISU I MIMO IŻ ONI NIE ŻYJĄ DALEJ SĄ WŁAŚCICIELAMI ... I CHCIAŁAM SIĘ DOWIEDZIEĆ CO MUSZĘ ZROBIC ABY DOM PRZEPISAĆ NA SIEBIE GDZIE SIĘ UDSĆ I ILE TO KOSZTUJE I JAKI CZAS TO ZAJMUJE .POZDRWIAM

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2022 21:31

Dzień dobry. Należy zacząć od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Sąd ustali zarówno krąg spadkobierców po zmarłych, jak również udziały, w jakich spadkobiercy nabyli spadek. To kluczowa kwestia, bez której trudno będzie w jakikolwiek sposób ruszyć ze sprawą. Po stwierdzeniu nabycia spadku trzeba będzie zainicjować kolejne postępowanie, tym razem o dział spadku. Wówczas sąd podzieli cały spadek pomiędzy spadkobierców według należnych im udziałów.