2020.10.05 godz. 09:55 Toruń, Kujawsko-pomorskie

CZy powinienem się wyprowadzić

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam kryzys po 18 latach znajomości i 12 latach małżeństwa. Zostałem posądzony o zdradę. Żona twierdzi, że najlepiej jakbym się wyprowadził bo musi to wszystko przemyśleć, poukładać..a gdy jestem w domu to się dusi. Minął tydzień...nie chcę wojen w domu...jeszcze szczerze nie rozmawialiśmy...mówi że potrzebuje czasu. Mamy dwójkę dzieci. Prosze o radę czy w obecnej sytuacji powinienem się wyprowadzić aby atmosfera się wyciszyła...czy to może być wykorzystane przeciwko mnie jako porzucenie rodziny...nie wiem co robić...proszę o pomoc..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2020 19:16

Dzień dobry, to jak może to zostać potraktowane zależy od intencji Pana żony. Jeżeli chce się z Panem rozwieść, to Pana wyprowadzka będzie uzasadniać rozwód. Jeśli chce dać "Wam" drugą szanse, to Pana wyprowadzka może być jej potrzebna na pozbieranie myśli i uspokojenie emocji. Zatem powinien Pan przede wszystkim szczerze porozmawiać z żoną. Pozdrawiam