2020.03.31 godz. 15:13 Warszawa, Mazowieckie

Obawa o utratę pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam obawy w kwestii dotyczącej aktualnej sytuacji związanej z Koronawirusem. Jestem na opiece COVID - 19 i chcę ją przedłużyć do 10 kwietnia. Czy po powrocie do pracy po ukończeniu opieki pracodawca może mnie zwolnić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jarosław Baraniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2020 11:22

Co do zasady podanie jako przyczyny wypowiedzenia, jednorazowej niezdolności do pracy, jest dla pracodawcy ryzykowne. Takie wypowiedzenie może zostać potraktowane przez sąd jako nieskuteczne. Jednak wszystko zależy od okoliczności danej sprawy. Zgodnie z orzecznictwem sądów, zasadną przyczyną wypowiedzenia może być sytuacja, gdy pracownik bardzo często jest nieobecny w pracy, czym dezorganizuje funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)