2020.09.29 godz. 17:38 Katowice, Śląskie

Leasing

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam ogromny problem. Wzięłam dla firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów Audi w leasingu. Mam umowę wynajmu tego samochodu. Firma której wynajmuje zalega 3 miesiące z opłata raty . Firma leasingowa grozi, ze jeśli nie zapłacę zaległych faktur rozwiąże umowę. Te osoby reagują agresja i nerwami kiedy proszę o uregulowanie opłat. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji aby z tego się wycofać i oddać samochod firmie leasingowej nie ponosząc kar ? Dodam ze wpłatę własna i ubezpieczenie opłaciły osoby które wynajmują ten samochod, mieli także przejąć ode mnie leasing cesja.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 18:32

Dzień dobry, niestety to Pani jest stroną umowy leasingu. Z firmą której Pani wynajmuje auto, może Pani wypowiedzieć umowę i żądać zwrotu samochodu. Proszę przeanalizować umowę leasingu czy może Pani zwrócić auto, czy opłaca się Pani je sprzedać z cesją. pozdrawiam