2023.01.25 godz. 19:36 Katowice, Śląskie

słuchawki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pewien problem mianowicie jakiśczas temu sprzedałem słuchawki Airpods pro 2 na strone allegro bo kupujący tak chciał mianowicie pierw były wystawione na olx gdzie w opisie było napisane sprzedam słuchawki airpod pro 2 nowe zapakowne ale nie znam sie na Apple wiec nie wiem czy oryginalne żeby nie było pretensji po 4 dniach napisał mi że faktycznie są nieoryginalne i z wielkimi pretensjami co mu sprzedałem tylko że w opisie było napisane że są nie wiem czy oryginalne i chce zapytać czy z racji że pan nie potrafi czytać muszę mu oddać pieniądze ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2023 09:51

W pierwszej kolejności proszę zabezpieczyć treść ogłoszeń (na olx i na allegro) - jako dowody. W przypadku, gdy w opisie zaznaczono że nie wie Pan czy słuchawki są oryginalne, kupujący nie ma roszczenia o zwrot pieniędzy. Sprzedany towar nie był niezgodny z opisem (art. 556(1) kodeksu cywilnego). Mam również wątpliwości, czy zadziała w takim przypadku Allegro Protect (dawny Program Ochrony Kupujących) - nie można bowiem powiedzieć, że kupujący otrzymał Towar niezgodny z zawartą umową. Pozdrawiam serdecznie. r.pr. Wojciech Górny.