2022.09.14 godz. 10:45 Wałbrzych, Dolnośląskie

Sąd rodzinny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Mam pewien problem z pewną sytuacją .. Otóż ostatnio była taka sytuacja ,że była taka "kłótnia " domowa . Niestety partner był pod wpływem alkoholu i w trakcie tej kłótni kazał mi się wynieść za drzwi z dwójką dzieci . Wezwałam patrol policji i jak interwencja się skończyła partner został w domu a ja pojechałam do taty,jednakże zadzwonil do mnie dzielnicowy ,że musiał wysłać protokół do sądu z ostatniej interwencji,że nas wyrzucił. Czy sąd moze zabrać mi dzieci z tego powodu ? Jakie mogą być tego konsekwencje? Zaznaczam iż ja byłam trzeźwa i zajmowałam się dziecmi .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2022 11:29

Dzień dobry, Sąd może z urzędu wszcząć postępowanie, jeżeli uzna, że zagrożone jest dobro dzieci, jednak z Pani opisu raczej nie martwiłbym się tak daleko idącymi konsekwencjami, gdy osobiście dba Pani o dobro dzieci. Na tle opisanej sytuacji nasuwa mi się jednak inne rozwiązanie Pani problemu niż wyprowadzka do rodziny - przy przemocy domowej wniosek o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Orzecznictwo jest takie, że można złożyć taki wniosek nawet po wyprowadzce w strachu przed partnerem. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 15 Wrz 2022 11:30