2022.12.24 godz. 22:35 Ogrodzieniec, Śląskie

Rozwalenie lusterka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam problem, bo jechałem na ulicy autem i zahaczyłem moim lusterkiem o inne auto i rozwaliłem jego lusterko i uciekłem z miejsca zdarzenia i gość po dwóch dniach napisał do mnie, żebym mu oddał pieniądze za lusterko lub sprawę zgłosi na policje i ma niby świadków, jeszcze napisał jego kolega do mnie, że jak mu nie oddam pieniędzy, to mi połamie nogi i strasznie się boje. czy mogę się wybronić z tej sytuacji tym że jego przyjaciel groził mi czy lepiej oddać mu pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2022 15:20

Nie sposób odnieść się do winy w sprawie kolizji drogowej. Natomiast otrzymana wiadomość z groźba może być podstawą do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.