2023.11.13 godz. 14:35 Żuromin, Mazowieckie

Wypadek samochodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam problem bo miałem wypadek i zostało spisane oświadczenie bez danych ubezpieczenia osoby która spowodowała wypadek czy da się z tym coś zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2023 14:41

Jest to jak najbardziej możliwe. Zakładam, że zdarzenie drogowe to kolizja, a nie wypadek (wypadek to zdarzenie, w którym występują obrażenia ciała powyżej 7 dni). Jeśli na miejscu była Policja, można uzyskać informację w jednostce obsługującej zdarzenie, lub poprosić o kopię notatki urzędowej. Jeśli nie, to dane można ustalić w Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych lub też na wniosek w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym